Baltic Blue Biotechnology Alliance – esimene edulugu tuleb Eestist

Oluline verstapost saavutatud: Interreg BSR projekti raames on turule jõudnud esimene mere ressursil põhinev looduslik kosmeetikatoodete sari.

Baltic Blue Biotechnology ALLIANCE‘i projektipartneritel on hea meel teada anda, et Furcella OÜ on käivitanud oma esimese tooteliini “Berrichi” looduskosmeetika toodetega. Peaaegu aasta ALLIANCE’i mentorlusprogrammis osaledes on Furcella OÜ saanud projektipartneritelt tõhusat abi oma toodetega turule tulemiseks, saadud on just oluline viimane tõuge turule jõudmiseks.  Eesti start-up on välja tulnud looduslike vetikateekstrakti sisaldavate vananemisvastaste kreemide sarjaga, kasutades oma toodetes Läänemere punavetikast pärinevaid revolutsioonilisi aktiivseid koostisosi.

“Berrichi” näokreemide hulgast leiab praegu nii päeval kui ka öösel kasutamiseks mõeldud tooteid aga ka spetsiaalselt meestele mõeldud kreemi. Ettevõtjad Janno ja Berit Joosep (Furcella OÜ) on teinud tootearenduseks tihedat koostööd Tallinna Ülikooli teadlastega ning neid on toetanud Tartu Biotehnoloogia Park, kelle eesmärgiks on ALLIANCE’i projektis pakkuda äriarendus mentorlust mere bioressursil põhinvate toodete arendamiseks. Tootesarja promootoriks on olnud Eesti ettevõtluspaari aastatepikkune ettevõtluskogemus, vajalikud teadmised ilutööstusest ning isiklik vajadus tõhusate kosmeetikatoodete järele. ALLIANCE’i partnerite võrgustiku kaudu on Furcella jõudnud oluliste tooraine tarnijateni Saksamaal. Nende uuenduslik, kõrgekvaliteetne kosmeetikabränd on fookuse võtnud keskkonnateadlikule kliendisegmendile rakendades loodust säästvat tootmise kontseptsiooni kogu tarneahelas. Furcella jätkab ALLIANCE’i partneritega koostööd, et leida kosmeetikasarja pakendile samuti “sinine” lahendus: nad uurivad praegu võimalusi vetikate baasil valmistatud bioplasti kasutamiseks pakendites.

Koos Furcella OÜ-ga on ALLIANCE’i toetusprogrammis osalemas 22 organisatsiooni, alates ülikoolide spin-off’dest ja start-up’dest kuni toimivate ettevõteteni, kes oma tooteportfelli mitmekesistamiseks uusi võimalusi otsivad. Kõiki neid ühendavaks jooneks on eesmärk pakkuda Läänemere bioloogilisel ressursil põhinevaid tooteid või teenuseid (“made in the Baltic Sea Region (BSR)”). See esimene edulugu demonstreerib ALLIANCE’i projektis toimivat dünaamikat  ja riikidevahelist koostööd ning näitab ilmekalt, kui tõhus ja vajalik on jõudude ühendamine Läänemere piirkonnas. Furcella ei jää kindlasti ALLIANCE’i ainsaks edulooks ja peatselt saab juba kuulda uutest õnnestumistest, mis saavad alguse ALLIANCE mentorlusprogrammi äri- ja õigusnõustamisest aga ka toorme uuringutest ja pilootkatsetest. Furcella edasised plaanid sisaldavad nii uute toodete arendamist, keskkonnasäästiku pakendi väljatöötamist kui ka uute Euroopa turgude vallutamist (Saksamaa ja Rootsi on nimekirja tipus), aga ka ALLIANCE’i teised programmis osalejad on lähiajal välja tulemas juba uute paljutõotavate lahendustega  keskkonnaseiretehnoloogia, toidulisandite ja värvainete valdkondades. ALLIANCE mentorlusprogramm aitab Läänemere regiooni sinise biotehnoloogia ettevõtetel jõuda kriitilise massini ja aidata kaasa piirkonna sinise kasvu ja bioökonoomia edenemisele.

Nii, et hoidke silma peal ALLIANCE tegevustel ja järgmistel suurepärastel toodetel!

Berrichi tooted on saadaval nii nende e-poest kui ka hästi varustatud loodus-ja ilutoodete poodides ja apteekides: https://www.berrichi.ee/

Rohkem infot leiab siit: www.balticbluebioalliance.eu or www.berrichi.ee; ja kirjutades Efthalia Arvaniti’le (Submariner Network) e-maili aadressil:

Baltic Blue Biotech ALLIANCE on 3-aastane projekt (2016-2019), mida juhib Geomar Helmholtz Centre for Ocean Research Kielis, Saksamaal. Projekt on osaliselt finantseeritud Interreg BSR programmist ERDF toetusega.

Praegu on avatud ka taotlusvoor uute ideede kaasamiseks ALLIANCE mentorlusprogrammi. Taotluse esitamise tähtaeg on 5. märts 2018.a., et liituda projekti tegevustega juba aprillikuus. Rohkem infot siin: https://biopark.ee/uudised/baltic-blue-biotechnology-alliance-ideede-taotlusvoor-taas-avatud-2

Baltic Blue Biotechnology Alliance

Lisainfo:
Mariann Nõlvak
e-mail:
Tel. 7 383 053
Mob. 52 12 848