EIT Food kiirendi võtab vastu uusi ettevõtteid

Põllumajandus- ja toiduainesektori innovatsiooni väärtus kogu Euroopas ületab 200 miljardit eurot, kuid vähem kui 4% kõigist ELi alustavatest ettevõtetest teevad uuendusi põllumajandus- ja toiduainesektoris. See arv peab radikaalselt muutuma, kui tahame toita järgmise kümnendi jooksul kasvavat elanikkonda. Fokuseeritud ja koostööl põhinev kogu tööstusharu hõlmav lähenemine on hädavajalik.

ELi määratud asutusena on EIT Food ainulaadsel positsioonil, et viia ettevõtjad kokku Euroopa juhtivate põllumajandus- ja toiduainetööstuse ettevõtete, ülikoolide ja teadusorganisatsioonidega. Idufirmad vajavad rahastamist ja koostööd, et mastaapsemaks muutuda, ettevõtted vajavad paindlikkust ja uuenduslikkust, et püsida asjakohasena, investorid vajavad ülemaailmse mõju loomiseks suure tulupotentsiaaliga ettevõtteid ja meeskondi.

Ehitame üles võimsa ökosüsteemi, et hõlbustada koolitusprogramme, maailmatasemel võrgustike loomist, suure mõjuga pilootprojekte ja kogukonda, kes toetab ettevõtjaid nende teekonna kõikides etappides.

 

EIT Food Seedbed Inkubaator  on kuuekuuline programm ettevõtlikele teadus- ja insenerimeeskondadele, mis pakub omakapitalivaba rahastamist ja kohandatud tuge, et lahendada ainulaadseid väljakutseid, mis on seotud labori poolt kinnitatud teadusuuenduste kommertsialiseerimisega, mis võivad toidusüsteemi muuta.

Info programmi kohta

 

 

 

EIT Food Accelerator Network on neljakuuline programm, mis pakub omakapitalivabu toetusi ja investeeringuid, mis toetavad pilootvalmis idufirmasid. Programm on kohandatud põllumajanduse ja toidutööstuse alustavatele ettevõtetele, kellel on kinnitatud toote prototüüp ja kes soovivad suurendada oma seemne- või A-seeria investeerimisringi.

Info programmi kohta

 

 

 

EIT Food RisingFoodStars on kolmeaastane programm, mis pakub laiendustuge ja maailma juhtivaid võrgustike loomise võimalusi suure mõjuga põllumajandus- ja toiduainetööstuse ettevõtetele, kes teenivad järjepidevat tulu ja demonstreerivad tugevat tooteturu sobivust oma koduturul.

Info programmi kohta 

 

 

 

Korraga saab osaleda ühes programmis. Kandideerimine toimub ühtse vormi alusel. 

Tähtaeg: 28.02.2022

Teadusagentuuri korraldatav EIT KICide infopäev, kus tuleb juttu ka EIT Food taotlusvoorudest toimub 25.01.2022 kell 14:00-16:00.

 

Liitu EIT Food kogukonnaga, et olla kursis kõigi viimaste idufirmade koolitusprogrammide ja aastaringselt toimuvate sündmustega.