Tartus leiab aset seninägematu ärifestival

Tartu ülikooli eestvedamisel toimub 9. detsembril 2016 Eestis esimest korda rahvusvaheline ärikonverents sTARTUp Day. Kohale oodatakse tuhatkond külalist nii Eestist kui ka välismaalt, kellele pakuvad sisukat päeva mainekad esinejad üle kogu maailma. Avatud on registreerimine ja sooduspiletite müük.

Tartus Eesti rahva muuseumis toimuv uus ja suuremahuline konverentsipäev sTARTUp Day tutvustas end esimest korda 31. mail Latitude 59 konverentsil, kus koostöös konkursi „Ajujaht 2016“ võitja, sTARTUp Day esineja SprayPrinteriga toimus häppening, kus kõik konverentsi külastajad said SprayPrinterit ise proovida.

Detsembris toimuv sTARTUp Day sõnumiga „How to earn if there is nothing to burn?” võtab fookusesse ärimudelid. „Räägime sellest, millised ärimudelid töötavad eri valdkondades täna ja tulevikus ning millised mitte. Me näeme, et ettevõtetel on probleeme jätkusuutlike ärimudelite loomisel,“ sõnas TÜ ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse juht Andres Kuusik.

Kavas on ettekanded ja paneeldiskussioonid kahel suurel laval, üliõpilaste äriideede konkurss „Kaleidoskoop“, Tartu ülikooli spin-off-ettevõtete ja Builditi kiirendi esitlused. Lisaks toimuvad terve päeva Garage 48 Tartu Hub’i, Tartu teaduspargi ja Tartu biotehnoloogiapargi hackathonid. Ka on võimalik osaleda koolitustel ja töömessil.

Pealaval võetakse vaatluse alla nii biotehnoloogia, virtuaalreaalsus, fintantstehnoloogia kui ka loomemajandus. Kõrvallaval keskendub diskussioon majavälisele tootearendusele, e-kanalite kasutuselevõtule, nutikatele lahendustele tööstuses, kosmosetehnoloogiate rakendamisele ning ettevõtlikkuse õpetamisele.

Atraktiivseid esinejaid oodatakse kogu maailmast, nii USA-st, Rootsist, Suurbritanniast, Saksamaalt kui ka Eestist. Konverentsil esinevad teiste seas biotehnoloogiaettevõtte Salinator looja Eskil Söderlind, Sprayprinteri tegevjuht Richard Murutar, Quente kaaslooja Thomas Lans, peaminister Taavi Rõivas, Tartu linnapea Urmas Klaas ja Tartu ülikooli rektor Volli Kalm. Üritust juhib Comedy Estonia tegevjuht Louis Zezeran, kellel on seljataga aastatepikkune ettevõtluskogemus.

Esinejate nimekiri täieneb pidevalt ning sellega saab end kursis hoida sTARTUp Day veebilehel www.startupday.ee.

sTARTUp Day konverentsile on oodatud osalema kõik huvilised: ettevõtjad, investorid, tudengid, teadlased, aktiivsed kodanikud. Registreerimine ja piletiinfo www.startupday.ee.

sTARTUp Day konverentsi korraldavad Tartu ülikooli eestvedamisel Tartu Biotehnoloogia Park, Tartu Teaduspark, Garage 48 Tartu Hub, Tartu loomemajanduskeskus, Tartu ärinõuandla ja Tartu linnavalitsus. Sündmust toetavad Startup Estonia, EAS, Startup Leaders Club, EstBan, BuildIT ning erinevate riikide saatkonnad. Esinejaid USAst aitab kohale tuua Baltic-American Freedom Foundation.

Vaata ka sTARTUp Day meeleolukat videot

Lisainfo
Piia Vettik-Leemet, sTARTUp Day korraldaja, Tartu Biotehnoloogia Pargi arendusjuht
516 0947
">