Tartu Biotehnoloogia Park ja Teaduspark Tehnopol viivad tervistehnoloogia ettevõtted USA ja Lõuna-Korea turgudele

AS Tartu Biotehnoloogia Park ja SA Tallinna Teaduspark Tehnopol alustasid Central Baltic Interreg programmi abil tervisetehnoloogia ettevõtluse edendamise projektiga CH Health Access. Projekti abil viiakse Eesti, Soome, Rootsi ja Läti tervistehnoloogia, sh e-tervise, meditsiinitehnoloogia ja biotehnoloogia, ettevõtted uutele kaugetele turgudele. Esimesteks sihtturgudeks on USA ja Lõuna-Korea.

23. märtsil 2016.a. toimub juba esimene Tartu Biotehnoloogia Pargi ja Tehnololi poolt korraldatav programmi ja avanevaid turge tutvustav seminar. „Alustame tervisetehnoloogia ettevõtetele USA ja Lõuna-Korea turgude tutvustamisega, kuhu on oodatud ka Eesti ettevõtted. USA programmi valitakse neljast partnerriigist kokku 22 tervise valdkonna ettevõtet, sh 6 ettevõtet Eestist. Lõuna-Korea programmi valitakse kokku 17 tervisetehnoloogia ettevõtet sh 4 Eestist“ kommenteeris projekti CH Health Access eestvedaja ja Tallinna Teaduspargi Tehnopol tervisetehnoloogia valdkonna juht Külle Tärnov.

Programm koosneb nii turu tutvustamisest tervisetehnoloogia valdkonnas, kui iga ettevõtte individuaalsest nõustamisest, info hankimisest, võimalike partnerite leidmisest ja ärimissioonidest sihtturule. Oodatavaks tulemuseks on ettevõtte jõudmine esmase müügini sihtturul.

Lõuna-Korea kiiresti kasvavale turule aitab ettevõtteid viia Soome terviseklaster BioTurku ning USA Silicon Valley ja Pennsilvania piirkonda Tallinna Teaduspark Tehnopol ning Enixus Lätist.

CH Health Access projekt kestab 3 aastat, mille jooksul valitakse piirkonnast 17-22 ettevõtet iga turu jaoks, kes näevad ühte neist turgudest oma sihtturuna ning kelle toode ning meeskond on valmis turule tõsisemat sisenemist ette võtma. 2016. aasta esimeses kvartalis alustatakse Lõuna-Korea ning USA programmiga ning kaks järgmist turgu, India ja Uganda, alustavad tegevusi 2016 aasta maikuus.

CH Health Access projekti juhtpartneriks on Tallinna Teaduspark Tehnopol. Projekti partneriteks on Tartu Biotehnoloogia Park, Turku Science Park, Enixus Baltics Latvia ja Swedish Medtech klaster.

Projekti rahastab Central Baltic Interreg programm. Interreg Central Baltic

Kontakt: Piia Vettik-Leemet
e-mail:
tel.: 7 383 053