Kiirendi Grants4Apps alustab uue vooruga

Kõigile avatud innovatsioonialgatus Grants4Apps (G4S) kiirendi alustab 01.04.2016 uue vooruga. Juba kolmandat korda otsib Bayer digitaalse tervise idufirmasid, mille tarkvarateenustel, tehnoloogiatel ja rakendustel on potentsiaali luua lisaväärtust arstidele ja patsientidele.

„Teemavaldkondadel ei ole piire – kas mobiilirakendused või -teenused, kaasaskantavad andmetöötlusvahendid, tarkvara või riistvara,“ räägib projektijuht Dr. Jesus del Valle. „Sel aastal keskendume enam projektidele, mis tegelevad just meie ravivaldkondadega, nagu naiste tervisekaitse, kardioloogia, oftalmoloogia, hematoloogia, onkoloogia ja radioloogia. Samas oleme avatud ka projektidele, mis tegelevad muuhulgas ka arstide ja patsientide vahelise suhtluse arendamisega neile lisaväärtuse loomiseks.“ Kandideerida saab kuni 31. mai 2016. Juunis valib asjatundjatest koosnev žürii välja viis parimat äriideed.

2015. aasta Bayer G4A viie võitja hulka kuulud ka taskuapteek Medikeep Eestist. „Võin omadest kogemustest kinnitada, et Bayeri kiirendi on üks paremate tingimustega kiirendi, mida tervisetehnoloogiate valdkonnas hetkel pakutakse,“ ütles, Kerti Alev, Medikeepi idee autor ja arendaja.

 100 päeva tõhusat tuge

Seejärel veedavad võitjad kolm ja pool kuud (augustist detsembrini 2016) kiirendi G4A Bayeri kompleksis Berliinis. Programm tagab kõigile viiele digitaalse tervise idufirmale eritööruumid, kus saab oma projekte ja ärimudeleid edasi arendada, ning kogenud juhid, kes vajadusel abi pakuvad. Samuti juhendavad idufirmasid teised ettevõtted. Igale asutatud ettevõttele antakse rahalist toetust kuni 50 000 eurot.

Eelmisel aastal osales programmis kokku 215 idufirmat 48 riigist. Tugevalt olid esindatud Euroopa ja Ladina-Ameerika. Mitmed ideed tulid ka Aasiast – eriti Hiinast. „See motiveeris meid looma sarnast programmi ka teistes riikides,“ lisab del Valle. Programm tegutseb nüüd ka Barcelonas, Moskvas, Shanghais ja Tokyos. Jaapanis pakutakse digitaalse tervise valdkonna arendajatele ainult rahalist toetust. Hispaanias, Hiinas ja Venemaal käivad paketi alla ka koostöö tegemise ruumid (G4A Co-working Space”). Bayer pakub idufirmadele tööruume, ekspertteadmisi ja toetust ettevõtte arendamiseks.

Barcelonas on esimene voor juba läbi ning Moskvas on võitjad juba otsustatud. Nüüd alustavad nad tööd oma prototüüpidega Bayeri kompleksis. Shanghais algab esimene G4A’i voor mais.

 Olulised rakendused raviks, diagnoosimiseks ja ennetamiseks

Grants4Apps™-i abil haarab Bayer kinni olulisest tervisehoiu trendist. Nimelt sellest, kuidas esmajärgulised tehnoloogiad üha rohkem muudavad arstide ja patsientide vahelist suhtlust. Üha olulisemat rolli mängivad mobiilirakendused ja –teenused, kaasaskantavad andmetöötlusvahendid, meditsiinitooted ja diagnoosi komplektid.

Lisainfo: grants4apps.com/accelerator/

Lisateavet MediKeep’ist

MediKeep on mobiilirakendus koduse ravimikapi jaoks. See sisaldab inventarivõimalust, kuhu saab triipkoodide skännimise või andmebaasist otsimise kaudu sisestada kõik ravimid ning jälgida nende säilivustähtaegu ja järelejäänud koguseid. MediKeep toimib ka ravimi võtmise meeldetuletusena – kasutaja saab pärast iga meeldetuletust doosi inventarist maha arvata. Tulevikus plaanitakse välja arendada profiilipõhised soovitused kodusesse ravimikappi, kokkusobimatute ravimite hoiatused, lihtsustatud ravimi infolehed ning võimaluse vaadata võetud ravimite ja sümptomite päevikut. Mobiilirakendus on saadaval iTunesi ja GooglePlay poe kaudu.

Lisainfo: medikeep.eu

 Bayer: teadus parema elu nimel

Bayer on rahvusvaheline ettevõte, mille peamised tegevusvaldkonnad bioteaduste alal on tervishoid ja põllumajandus. Bayeri tooted ja teenused on loodud eesmärgiga tuua inimestele kasu ja parandada nende elukvaliteeti. Samal ajal on grupi eesmärk luua väärtusi uuenduslikkuse, kasvu ja suure tulupotentsiaali abil. Bayer on pühendunud säästva arengu põhimõtetele ning ettevõttena oma sotsiaalsetele ja eetilistele kohustustele. 2015. majandusaastal andis grupp tööd umbes 117 000 inimesele ning selle käive oli 46,3 miljardit eurot. Kapitalikulud olid 2,6 miljardit eurot ning teadus- ja arendustegevuse kulud 4,3 miljardit eurot. Need numbrid hõlmavad kõrgtehnoloogiliste polümeeride äri, mis paisati väärtpaberiturule 6. oktoobril 2015 sõltumatu ettevõttena Covestro. Täiendav teave aadressilt www.bayer.com.

Kontakt:

Eike Kingsepp, Tel +372 655 8565

E-post: