17.veebruar 2015 koolitus: Ekspordiplaan: planeerimisest finantseerimiseni

Marketingi Instituut koostöös EASiga korraldab tegutsevatele eksportööridele koolituse „Ekspordiplaan: planeerimisest finantseerimiseni“, mida rahastab Euroopa Sotsiaalfond. Koolituse eesmärgiks on aidata ettevõtjatel koostada võimalikult hea ekspordiplaan, mille nad tegelikkuses ka ellu viia suudavad ning vajadusel kasutada valminud ekspordiplaani finantseeringute taotlemiseks KredExist või pangast.

Koolitusmetoodika
  • Koolitus koosneb 3 koolituspäevast, millele lisandub teise ja kolmanda koolituspäeva järel osalejapoolne iseseisev töö. Viimasel päeval toimub ekspordiplaani esitlemine;
  • Koolituse aeg on ca 9 nädalat, mille jooksul valmib ekspordiplaan. Iseseisvat tööd on koolituste vahelisel perioodil ca 10h nädalas;
  • Koolitus on äärmiselt praktilise iseloomuga ning annab piisavalt võimalusi arutada oma ettevõtte situatsiooni.

Vaata päevakava siit.

Sihtgrupp
  • tegutseb ekspordi valdkonnas ning soovib eksporti edasi arendada;
  • soovib oma ettevõttele ekspordiplaani koostada ja selle ka valmis saada;
  • on valmis panustama oma aega aruteludesse, grupitöödesse ning ekspordiplaani kirjutamisesse.
Koolitajad ja praktikud

Koolitajad:

Tarmo Täht, ekspordi valdkonna koolitaja, on pikaajaline ettevõtete ekspordialane nõustaja ning  kahe aasta jooksul olnud mentoriks 6 noorele ekspordi müügijuhile.
Tarmo on koolitanud viimase kolme aasta jooksul sadu ekspordist huvitunud ettevõtete esindajaid, kes on soovinud oma ekspordi suurendamiseks minna süsteemselt uuele turule, koostades eelnevalt ekspordiplaani.
Jaan Järv, ekspordi valdkonna koolitaja on suurepärase kogemusega,  kahe aasta jooksul olnud mentoriks 6 noorele ekspordi müügijuhile ning tegev oma ettevõtte toote ekspordiga. Jaan on koolitanud viimase kolme aasta jooksul sadu ekspordist huvitunud ettevõtete esindajaid, kes on soovinud oma ekspordi suurendamiseks minna süsteemselt uuele turule, koostades eelnevalt ekspordiplaani.
Priit Lopsik, Swedbanki väikeettevõtete valdkonnajuht.
Marjan Savtshenko, Swedbanki suurkliendihaldur.

Praktilist kogemust jagavad:

Eero Kotli, EA Reng AS turundus- ja müügidirektor
Mehis Täpp, AS Liliina juhataja
Mariko Rukholm, KredEx juhatuse liige