Morning Health Talks Tartu 2. kohvihommik toimub 19. novembril

19. novembril toimub  Tartu Biotehnoloogia Pargi EIT Health programmi raames korraldatud Morning Health Talks digitaalne kohvihommik, mille eesmärk on inspireerida, vahendada olulisi, aktuaalseid ja innovaatilisi tervisevaldkonna uudiseid, ideid ja praktikaid ning tuua kokku Eesti tervisevaldkonna ökosüsteemi olulised mõjutajad ja tugevdada nendevahelist kommunikatsiooni.

MHT ürituste sarja esimene kohvihommik toimus 23. Septembril, kui Monika Toth (EIT Health InnoStars RIS programm), Taavi Annus (Sotsiaalministeerium) ja Simmo Saar (Terviseamet) arutlesid kommunikatsiooni, innovatsiooni ja koostöö rakendamise aspektide üle tervisevaldkonnas.

Morning Health Talks Tartu 2. kohvihommiku kava:

Aeg: 19/11/2020; kell 09:00-11:00
Asukoht: Toimub digitaalsena

Kirjeldus:

Euroopa Komisjoni Struktuurireformide Toetusteenistus (SRSS, uue nimega DG REFORM) alustas EV Sotsiaalministeeriumi taotlusel 2020.a alguses projekti inimkeskse integreeritud haiglasüsteemi arenduseks (PERSON-CENTRED INTEGRATED HOSPITAL MASTER PLAN IN ESTONIA) läbi viimisega.
Eelmine haiglavõrgu arengukava aastani 2015 võeti vastu 2003. aastal. Eesti on olnud positiivses mõttes globaalselt eristuv vastuvõetud haiglavõrgu arengukava elluviimisel ja täna võime öelda, et meie tervishoiusüsteem on maailmas kulukuse ja kvaliteedi mõistes üks efektiivsemaid.
Praegune kaheaastase kestvusega projekt on ette nähtud neljaetapilisena, millest esimene – haiglate inimressursi, infrastruktuuri, finantsilise jätkusuutlikkuse, juhtimise ning andmete registreerimise ja infoliikumise kaardistus – jõudis lõpule.
Seekordne Morning Health Talks võtabki 19.nov kell 9-11 vaatluse alla haiglate kaardistamise tulemused.

Esinejad:

Projektimeeskonna juht Dr. Jaanus Pikani, Tartu Biotehnoloogia Park juhatuse liige; MTÜ ScanBalt esimees
Projektimeeskonna andmevaldkonna liige Prof. Peeter Ross, TalTech, Tervisetehnoloogiate instituut, Professor; Ida-Tallinna Keskhaigla, radioloog

Moderaator:

Sven Parkel, PhD, Tartu Biotehnoloogia Park tegevjuht; MTÜ ScanBalt peasekretär

Ettekannetele järgneb arutelu osalejatega – võimalus esitada tekkinud küsimusi, ideid ja muljeid.

***********************

Morning Health Talks toimub digitaalsena ja üritusele pääseb kutse alusel. Kui te pole kutset saanud, kuid tahaksite osaleda, saatke palun email aadressile koos enda lühitutvustuse ja lühikese kirjeldusega, miks te üritusest huvitute ja kuidas te sellesse panustaksite.

***********************

Tartu Biotehnoloogia Park on ettevõtemille missioon on aidata kaasa Tartu ja kogu Eesti bio-ja tervisetehnoloogia valdkondade innovatsiooni arengule ja siinse biotehnoloogia alase ettevõtluse edendamisele. TBP osaleb koostöö arendamise eesmärgil paljudes Euroopa Liidu ning Eesti riigi poolt finantseeritavates programmides ja projektides, millest üks on EIT Health regionaalarenguprojekt. Tartu Biotehnoloogia Park on EIT Healthi keskus Eestis ning sellena on meie eesmärk kohalike tervishoiualaste uuenduste potentsiaali avaldumist kiirendada ning aidata headel ideedel muutuda töötavateks lahendusteks ja elujõulisteks ettevõteteks.

 

EIT Health on üks Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi innovaatikakogukondadest ja ühtlasi parimate tervishoiuvaldkonna ettevõtete võrgustik Euroopas, mis toetab kõrge potentsiaaliga iduettevõtete ja ärikontseptsioonide arendamist. 2019. aastal toetas EIT Health rohkem kui 50 mõõduka- ja tagasihoidliku uuendusvõimega piirkondadest pärit potentsiaalikat iduettevõtet ja meeskonda ning pakkus neile võimalusi mentorlusele, koolitustele ja rahastusele, aga ka ligipääsu juhtivate tervishoiuvaldkonna tegijate ja innovaatorite suurele võrgustikule.