EIT Healthi taotlusvooru teabepäev 2020

30. novembril kl 10–12 toimub Tartu Ülikooli korraldatav EIT Health taotlusvooru virtuaalne infoseminar.

Seminar annab ülevaate, millised on võimalused osaleda EIT Health 2022. aastal algavate projektide taotlusvoorus, ja on võimalus küsida projektiideele tagasisidet. Samuti tutvustatakse kahte käimasolevat EIT Healthi projekti, milles Tartu Ülikool osaleb.

>>>WEBINARI LINK<<<

KAVA:

10.00–11.20 EIT Healthi 2022. aasta taotlusvoor. Fookusvaldkonnad ja tingimused; küsimused-vastused

Merike Leego, EIT Healthi Skandinaavia regiooni innovatsiooniprojektide koordinaator

11.20–11.40 Little-NIRVANA – VR keskkond laste valuravis

Anneli Kolk, SA TÜK lastekliiniku üldpediaatria ja neuroloogia-neurorehabilitatsiooni osakonna vanem-arst õppejõud (lasteneuroloog) ja laste neuropsühholoogia dotsent (MD, PhD)

11.40–12.00 SARS-CoV-2 diagnostilise kiirmeetodi (testikomplekti) väljatöötamine.

Kaido Kurrikoff, TÜ tehnoloogiainstituudi vanemteadur (PhD).

Lisainfo:

11. novembril avanes Euroopa suurima tervishoiu innovatsioonivõrgustiku EIT Health taotlusvoor 2022. aastal algavate projektide jaoks. Eeltaotluste esitamise tähtaeg on 13. jaanuar 2021, mida saab täita EIT H taotluste veebikeskkonnas Plaza alates 16. novembrist (vt  ka lisatud tingimused ja ajakava).

Taotlusi saab esitada kolme tegevusvaldkonda: innovation (tootearendus ja -innovatsiooniprojektid); education (õppetegevuste arendus ja täienduskoolitus); business creation (ettevõtlikkust toetavad projektid). Võrgustik toetab projekte kuues fookusvaldkonnas: innovatiivsed tervishoiu ja hoolekande rakendused, tervishoiusüsteemide moderniseerimine, tehisintellekti ja suurandmete kasutamine tervishoius; tervisliku vananemise teenused väljaspool haiglaid; töötervishoiu lahendused; tervisekäitumine ja ühiskondlikud muudatused.

Taotlustes peab osalema vähemalt 2 EIT Health liiget (akadeemiline ja mitteakadeemiline asutus) vähemalt kahest võrgustiku regioonist. Tartu Ülikool on EIT Health liige Skandinaavia regioonis. Innovatsiooniprojektide maksimaalne toetus on 2,5 miljonit EUR kuni kolmeaastastele projektidele. Õppeprojektide maksimaalne toetus on 1,5 miljonit EUR.

Korraldaja: Kadi Erik, Tartu Ülikool