Interreg Baltic Sea Region - European Regional Development FundBiomarkerite turustamise peamine väljakutse on see, et kuigi paljude uuringute käigus tuvastatakse seosed mõne bioloogilise allkirja (biomarkeri) vahel haiguste või ravivastusega, muutub seostest vähem kui 2% kliiniliselt rakendatavaks diagnostiliseks testiks (IVD test).
Avastusosa on teadusasutuste märkimisväärne investeering, kuid selle tööstuslik arendamine ja turundamine võivad teadusasutustes oskuste ja teadmiste puudumise taha kinni jääda, isegi kui neil on leiutise turustamiseks tehnosiirde osakond (TTO).

BIC BRIDGE põhineb projekti BiC – Biomarker Commercialization peamistel väljunditel ja tulemustel. Tänu algprojektile õnnestus BiC konsortsiumil toime tulla konkreetsete väljakutsetega, mis on seotud biomarkerite väljatöötamise ja turustamisega. BIC BRIDGE aitab parandada mitte ainult esialgse projekti väljundeid, vaid luua ka täiesti uusi tegevusi, mille eesmärk on suurendada tööriistade ulatust, laiendada sihtrühmi ning suurendada kasutatavust, jätkusuutlikkust ja mõju.

Rohkem informatsiooni leiab:https://biomarker.nu/about/bic-bridge

Projekti kontakt: Jaanus Pikani
e-mail: