Empowering Women in Agrifood (EWA)

Tartu Biotehnoloogia Park koostöös EIT Food RIS programmiga EWA (Empowering Women in Agrifood) kutsub osalema alustavatele naisettevõtjatele suunatud arenguprogrammis, mille eesmärgiks on toetada ja arendada olemasolevaid äriideid ning vähendada soolist ebavõrdsust põllumajandus- ja toidusektoris.

EIT ehk Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi poolt ellu kutsutud ja rahastatud programm viiakse läbi sel aastal samaaegselt 11 Euroopa riigis ning esmakordselt Eestis.

Võimalus ainulaadse naistele suunatud programmiga liituda on kümnel äriideed omaval ja ettevõtlusega alustada soovival või juba oma ettevõtlusega alustanud naisel Eestis.

Ainus kriteerium programmi kandideerimisel juba tegutseva ettevõtte puhul on see, et ettevõte on kandideerimise hetkel asutatud vähem kui 2 aastat tagasi ja kaasatud investeeringute maht ei ületa 30 000 eurot.

Kandideerimine programmi on avatud 28. maini ja taotluste esitamise keskkond asub siin: https://www.f6s.com/ewa-eesti-2023/apply

Esitatud taotluste hulgast valitakse välja 10 ettevõtlusega tegeleda soovivat naist, kellel on võimalus osaleda 6 kuu jooksul toimuvates töötubades ja muudel programmiga seonduvatel üritustel, arendades samal ajal oma äriideed professionaalse mentori individuaalsel juhendamisel. Personaalne mentorlusprogramm toimub eesti keeles.

Miks osaleda EWA programmis?

  • Teadmiste ja oskuste arendamine

EWA programm pakub osalejatele juurdepääsu erikoolitustele, mentoritele ja valdkonnaekspertidele. Saate omandada oma äriidee arendamiseks vajalikud teadmised ja oskused.

  • Rahaline toetus

EWA programmis osalejatel on võimalus võta parima idee eest kuni 10 000 eurot, mis on mõeldud lisatoetusena äriideede arendamiseks ja elluviimiseks. Novembris toimuval pitchimis-võistlusel saab esimese koha võitja 10 000 ning teise koha võitja 5000 eurot, millega kaasneb kohustus oma äriideed edasi arendada.

  • Ligipääs koostöövõrgustikele

Programmiga liitujatel on unikaalne võimalus saada ühtlasi ligipääs erinevatele EIT Food programmi võrgustikele, koostöö- ja rahastusvõimalustele tulevikus, kuna programmi raames läbiviidavatele üritustele kaasatakse muuhulgas investorite esindajaid

Lisateavet EWA programmi kohta leiab siit:
https://www.eitfood.eu/projects/ewa-empowering-women-in-agrifood-2022

Kontakt:
Maris Väli-Täht, projektijuht, Tartu Biotehnoloogia Park
Email:
Tel: 7383 053; 5662 1301