Tartu parimad ettevõtjad on selgunud

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tartu Linnavalitsus kinnitas tänasel istungil konkursi “Parim ettevõtja 2018” tulemused.
Enim töökohti lõi eelmisel aastal Torm Metall OÜ, eksporti kasvatas kõige enam OÜ Data Print, kiireima kasvuga väikeettevõte oli AS Aasta Auto ning suurettevõte AS Olerex.

Tartu abilinnapea Raimond Tamme sõnul oli 2018. aasta ettevõtlusele tervikuna hea aasta. “Olukorda ilmestab kogumüügitulu ja kogukasumi kasv ning aktiivne investeerimistegevus. Samas on ettevõtjate jaoks suurteks väljakutseks näiteks tööjõunappus ja palgasurvest tulenevalt üha kasvavad tööjõukulud ning sellega kaasnev vajadus automatiseerimisse investeerida. Kuna Tartu start-up-sektor on aasta-aastalt kasvanud ning meie ettevõtlusmaastikul järjest olulisemal kohal, siis esmakordselt tunnustab linnavalitsus eraldi ka silmapaistvaimat start-up-ettevõtet,” rääkis Tamm.

Enim töökohti loonud Torm Metall OÜ on Tartus tegutsev ja kiiresti arenev metallitöötluse ettevõte, kus toodetakse erinevaid vabaajatooteid ning pakutakse mitmekülgset tootmisteenust. Suurem osa ettevõtte toodangust eksporditakse. Ettevõtte müügitulu oli 9,7 miljonit eurot ja töötajaid 109. Juurde loodi 22 töökohta.

Suurim ekspordi kasvataja OÜ Data Print on paindlik ja kiiresti arenev flekso- ja digitrükikoda. Ettevõtte teenindusvaldkonnad on seotud toiduaine-, joogi-, ravimi- ja keemiatööstusega. Ettevõtte müügitulu oli 12 miljonit eurot ja nende ekspordimaht kasvas üle kahe korra.

Kiire kasvuga väikeettevõte AS Aasta Auto on Volkswageni ja Škoda ametlik esindaja Lõuna-Eestis ja Audi kaubamärgi järelteenindaja. 2018. aasta müügitulu oli 24,8 miljonit eurot, mis oli 15,4% suurem kui 2017.aastal. Puhaskasum suurenes võrreldes eelneva aastaga üle veerandi. Ettevõttes töötab 49 inimest.

Kiire kasvuga suurettevõte AS Olerex on Eesti kütusefirma, kelle müügivõrku kuulub tänaseks juba üle 95 täisteenindusjaama ja kiirtankla üle Eesti. Ettevõtte müügitulu oli 384 miljonit eurot (kasv 52 miljonit),  Eestisse tervikuna loodi juurde 33 töökohta ja kasum oli 2.4 miljonit eurot.

Lisaks tunnustatakse parima ettevõtja konkursil ka erikategooriate parimaid, mille on välja valinud Tartu ettevõtluse tugistruktuurid.

Erikategooriate parimad:
Koostöös SAga Tartumaa Turism valiti 2018. aasta turismiteoks Kammivabriku Sündmuskeskus (Estiko Investeeringute AS);
Tartu Kutsehariduskeskuse parim koostööpartner oli Astro Baltics osaühing;  
koostöös Tartu Biotehnoloogia Pargiga tunnistati edukaimaks meditsiini ja eluteaduste valdkonna ettevõtjaks AS Kliinik Elite;
edukaim alustaja Tartu Loomemajanduskeskuses – Metallistuudio OÜ;
Tartu Teaduspargi aasta ettevõte – Evikon MCI OÜ;
silmapaistvaim start-up-ettevõte – Fractory Solutions OÜ;
Tartu Ülikooli spin-off ettevõte – Aktsiaselts Airel.

Tartu parima ettevõtja konkursil said osaleda kõik ettevõtjad, kelle üks tegevuskoht asus Tartus. Parimad selgitatakse välja ettevõtjate majandusnäitajate põhjal, alusandmetena kasutatakse äriregistrile enne 1. juulit 2019. a esitatud 2018. a majandusaasta aruandes esitatud majandusnäitajaid. Arvestatakse järgmisi kriteeriume: töötajate keskmise arvu muutus, ekspordimahu ja kasumi muutus.

Parimate ettevõtjate autasustamine toimub 26. septembril .
Tartu parimaid ettevõtjaid on valitud alates 1998. aastast.

Lisainfo: abilinnapea Raimond Tamm, tel 7361 213, 515 4738.