Tartu Ettevõtlusnädalal õpiti EIT Food töötoas ringmajandust oma ettevõttes rakendama

Tartu Ettevõtlusnädala alustava ettevõtja teemapäeval, 5. oktoobril, toimusid SPARK Demo keskuses roheettevõtte paneel Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni (EENA) liikmetega ning ringmajanduse töötuba, mille viisid läbi Teeme Ära SA tegevjuht, koolitaja Kadi Kenk.

Sisuka päeva juhatasid sisse naisettevõtjate kogemuslood oma roheettevõtte asutamisest ja arengust. Kuulajad said sissevaate sellest, kuidas panelistid  on ringmajandust ja rohemõtlemist rakendanud oma äritegevuses. Juttu oli ka EENA ja Coca-Cola Fondi koostööprojektist „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“, mille eesmärgiks on suurendada naisettevõtjate arvu, kes on Eestis rohelise äritegevuse eestvedajad ja elluviijad. EENA projekti käigus loodud rohejuhendi leiad SIIT.

Kogemuslugude paneelile järgnes töötuba  “Ringsed ärimudelid – kuidas rakendada ringmajandust oma ettevõttes”. Töötoa käigus said osalised täpsemalt teada, mis on ringmajandus ning milliseid ärimudeleid ja strateegiaid rakendades on võimalik ringmajanduse põhimõtteid ellu viia. Läbiviija Kadi Kenk  pani osavõtjad kaasahaaravalt grupitöö käigus ideid genereerima, kus on äri ringmajanduses ning kuidas nad oma ettevõttes või projektis saaksid ringsete äripraktikatega lahendada konkreetset probleemi. Ajurünnaku ja arutluse käigus selgus, et osalejate jaoks võiksid ringmajanduse põhimõtted äriliselt olla tulusad ning ka nemad saaksid teenuste või toodete väärtuskadu vähendada.

Ürituse korraldust toetasid Tartu Biotehnoloogia Park (EIT Food keskus Eestis), Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon ja Tartu Linn

Tartu Ettevõtlusnädala alustava ettevõtja päeva aitasid korraldada Tartu Ärinõuandla, Tartu Töötukassa, SA Tartumaa Turism, Tartu Loomemajanduskeskus, Tartu Biotehnoloogia Park, Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon, EIT Food.