Tartu Biotehnoloogia Park osaleb Läänemere riikide luumurruregistri arendamisel

BFCC%20Logo

Läänemere riikide luumurru kompetentsi keskuse (Baltic Fracture Competence Centre – BFCC) projekti avalöök toimus 22. aprillil Hamburgis. BFCC on Interreg Läänemere piirkonna programmist 2015. aasta detsembris 3,6 € M suuruse toetuse saanud koostööprojekt. Projekti eesmärgiks on luua kuue riigi – Taani, Eesti, Saksamaa, Leedu, Poola ja Rootsi – haiglate ühine luumurdude registreerimise platvorm andmete paremaks kasutamiseks ning valdkonna probleemkohtadele uute lahenduste leidmiseks.

„Luumurdude ravi ja profülaktika on tänapäeval olulised tervise teemad. Ainuüksi Taanis viidi eelmisel aastal läbi 40 000 luumurdudest tingitud operatsiooni. Kõigi projektipartnerite ühiseks eesmärgiks ongi luua rahvusvaheline andmebaas, mille abil oleks võimalik uurida valdkondlike küsimusi rahvusvahelisel tasandil, et võimaldada patsientide kiiret ja efektiivset ravimist“ rääkis professor  Wolfgang Hoffmann (Ernst-Moritz-Arndt-University of Greifswald, Rahvameditsiini insituut, Saksamaa), kes on vastutav rahvusvahelise luumurru registri platvormi arendamise eest projektis.

Järgmise kolme aasta jooksul töötavad erinevaid sektoreid (ettevõtted, ülikoolid, haiglas ja klastrid) hõlmavad 14 projektipartnerit üheskoos rahvusvahelistel andmetel põhineva luumurru registri platvormi loomisel ja arendamisel. Loodav register ühendab andmed kahest juba olemasolevast Taani ja Rootsi haiglate registrist  Poola, Leedu, Eesti ja Saksamaa vastavate andmetega. Platvorm võimaldab efektiivselt võrrelda raviprotsesse ja -tulemusi luumurdude korral erinevate institutsioonide ja riikide vahel, et analüüsi tulemusel jõuda parimate ravivalikuteni.

Dr Hinrich Habeck (Life Science Nord Management GmbH juht): “Mul on hea meel, et projekt on lõpuks käima läinud meie eduka avakoosolekuga. Väga oluline aspekt antud projekti juures on see, et  ettevõtted ja haiglad teevad omavahel tihedat koostööd, mis on juba algatatud ning mille läbiviimist arutati ka möödunud kohtumisel. See koostöö on aluseks Läänemere piirkonda hõlmava ühtse luumurdude käsitlemise lähenemisviisi loomisel ja ühtlasi annab ka ülevaate mitmesugustest luumurdudega seotud terviseprobleemide ulatusest, nagu näiteks operatsioonijärgsed infektsioonid. Veelgi enam see kiirendab senisest paremat tõenduspõhist kliiniliste parimate praktikate ja innovatsiooni vajaduse tuvastamist. ”

Tartu Biotehnoloogia Pargi rolliks projektis on luumurdude info kaardistamine ning erinevate valdkonnaga seotud ettevõtete ja teadusasutuste info kogumine ning analüüsimine.

Projektist lähemalt: http://www.lifesciencenord.de/aktivitaeten/projekte/bfcc-baltic-fracture-competence-centre/

Interreg Baltic Sea Region Programme:  http://www.interreg-baltic.eu IR BSR_logo_EU-supplement_horizontal_297mm

 

Projekti koordinaator: Dr. Imke Schneemann

Life Science Nord Management

+49 431 9089 6858

Tartu Biotehnoloogia Pargi kontakt: Piia Vettik-Leemet

e-mail:

tel.: 7 383 053

Kick-off Meeting am 22.04.2016 BBCC – BERLINER BOGEN CONFERENCE CENTER Anckelmannsplatz 1 20537 Hamburg Conference Room K01 (im Erdgeschoss, im Bereich C) Foto: Markus SAcholz

Kick-off Meeting am 22.04.2016
BBCC – BERLINER BOGEN CONFERENCE CENTER
Foto: Markus SAcholz