Tallinna Teaduspargis Tehnopol toimub täna Bayeri päev

14.09.2015

Täna toimub Tallinna Teaduspargis Tehnopol Bayeri päev eesmärgiga kohtuda Connected Health tervisetehnoloogia klastri startupide, tervise valdkonna tehnoloogiate arenduskeskuste, biotehnoloogia ettevõtete ning ülikoolidega.

 ”Bayer on bioteaduste ettevõte, mille kogu tegevuse aluseks on innovatsioon. Seetõttu oleme huvitatud uute ideede ja koostööpartnerite leidmisest, ”kommeteeris Oliver Rittgen, Bayer Nordicu juht.

”Eesti edu erinevates tervise- ja IT-tehnoloogiate valdkondades on meie jaoks huvipakkuv, seetõttu organiseerisime koos Tallinna Teaduspargiga Tehopol ürituse, et saada parem pilt siin toimuvast.”

Päeva jooksul toimuvad kohtumised erinevate Eesti avaliku sektori asutuste ning ülikoolide esindajatega. Connected Health klastri startupid ja tervise valdkonna tehnoloogiate arenduskeskused osalevad töötubades, kus tutvustavad oma ettevõtteid ning saavad tagasidet Bayeri vastava valdkonna spetsialistidelt.

„Teaduspargi Tehnopol koostöö Bayer Eesti üksusega on edukalt toiminud juba mõnda aega. Tänase ürituse eesmärk on teha algust alustavate ettevõtete ja Bayeri tervistetehnoloogia valdkonna ekspertide regulaarseteks ja süsteemseteks kohtumisteks, mis pikemas perspektiivis suurendab edukate tervisetehnoloogia startup-ettevõtete mahtu ja edu põhjamaade regioonis. See omakorda tekitab paremad võimalused innovatsiooni tekkeks tervisetehnoloogia valdkonnas“ kommenteeris Teaduspark Tehnopol tervisetehnoloogia -ja äriarendusteenuste juht Külle Tärnov.

Estonian Connected Health klastri eesmärgiks on siduda sarnaste ambitsioonide ja arendussoovidega ettevõtteid tervisetehnoloogia vallas ning planeerida tegevusi tootearenduse vallas. Klastrit veab Tallinna Teaduspark Tehnopol koos Tartu Biotehnoloogia pargiga.

Lisainfo ürituse kohta: http://www.tehnopol.ee/et/kalender/sundmuste-kalender&nID=2140

SA Tallinna Teaduspark Tehnopol on teadus- ja ärilinnak, mis pakub kasvu- ja tegutsemiskeskkonda ning äriarendusteenuseid tehnoloogiaettevõtetele. Tehnopol toetab uute perspektiivsete tehnoloogiate kasutuselevõttu ja kiirendab tehnoloogiapõhiste ettevõtete arengut läbi Prototroni ja Startup Inkubaatori programmi ning IKT, rohetehnoloogia ja tervisetehnoloogia valdkonna äriteenuste. Ärilinnak on pidevas arengus ning täna tegutseb siin ligi 200 kasvavat tehnoloogiaetevõtet, millele lisandub igal kuul uusi alustavaid startup ettevõtteid. Tehnopol asutati aastal 2003 Eesti Vabariigi, Tallinna Linna ja Tallinna Tehnikaülikooli poolt.

Bayer on rahvusvaheline ettevõte, mille peamised kompetentsivaldkonnad on tervishoid ja taimekaitse. Meie tooted ja teenused on loodud selleks, et tuua inimestele kasu ja parandada nende elukvaliteeti. Ühtlasi tahame luua väärtust, olles innovatiivne, kasvav ja kõrge tulupotentsiaaliga ettevõte. Bayer on pühendunud jätkusuutliku arengu põhimõtetele ning ühiskondliku vastutusega ettevõttena oma sotsiaalsete ja eetiliste kohustuste kandmisele. Majandusaastal 2014 töötas kontsernis 118 900 inimest ning grupi käive oli 42,2 miljardit eurot. Kapitalikulud ulatusid 2,5 miljardi euroni ning teadus- ja arenduskulud 3,6 miljardi euroni. Need numbrid hõlmavad kõrgtehnoloogilise polümeeriäri näitajaid. Polümeeriäri viiakse Covestro nime all börsile hiljemalt 2016. aasta keskel. Lisainfo: www.bayer.ee