Palju õnne! Tartu biotehnoloogiafirma Icosagen Cell Factory on aasta ettevõte 2023.

4. novembril toimunud auhinnagalal „Eesti parimad ettevõtted 2023“ tunnustati Eesti silmapaistvamaid ettevõtteid.  Aasta ettevõtte tiitli pälvis Tartu biotehnoloogiaettevõte Icosagen Cell Factory, mis tegeleb uute bioloogiliste ravimite väljatöötamisega farma- ja biotehnoloogiettevõtetele üle maailma. Lisaks aasta ettevõtte tiitlile pärjati Icosagen ka aasta innovaatori tiitliga.

Aasta ettevõte valiti EAS-i ja Kredexi ühendasutuse ja Eesti tööandjate keskliidu konkursi “Ettevõtluse auhind” ning kaubandus-tööstuskoja konkursi “Konkurentsivõime edetabel” parimate reast. 

Auhinna üle andnud president Alar Karis: “Meie tänavune aasta ettevõte tegutseb väga-väga suure mõjuga valdkonnas, kus luuakse keskmiselt rohkem kui neli korda suuremat lisandväärtust. Ja mis veel olulisem, nende töö aitab lahendada ühiskondlikult olulisi väljakutseid, andes inimestele parema elu. Nemad on need, kes mõtlevad välja uusi lahendusi, mida vajatakse üle maailma ning nende tegevuse tuum on teaduslik innovatsioon.”

Auhinda vastu võttes ütles ettevõtte suuromanik ja juht Mart Ustav, et ta ei oleks kunagi uskunud, et neist saab Eesti parim ettevõte. Nende ambitsioon on saada Euroopa, miks mitte maailma parimaks ettevõtteks . ​​“Eelmisel aastal oli üle 100 kliendi üle maailma, kellele me tegime üle 500 erineva projekti. Me tootsime nendele üle 3000 erineva molekuli. Meie eelmise aasta käive oli peaaegu 20 miljonit eurot, kasum oli kuus miljonit,” rääkis Icosagen Cell Factory tegevjuht Mart Ustav “Aktuaalsele kaamerale”.

Kasumit investeeritakse oma ravimiarendusprogrammidesse. Järgmise aasta lõpuks loodab ettevõte jõuda kliinilise programmi käivitamiseni, et ise Eestis ravimeid tootma asuda. 

Suured õnnesoovid Icosagen Grupile! On suur rõõm tõdeda, et süvatehnolooga valdkond areneb kiiresti ja edukalt, ning Icosagen Cell Factory on sellesse märkimisväärselt panustanud. Tänu nende tegevusele on teadusliku innovatsiooni tulevik helgem. 

Olles olnud Connected Health Cluster Estonia asutamise ja arendamise juures, on hea meel näha, et tervisetehnoloogiate kogukonna tegevust on märgatud ja tunnustatud. Palju õnne aasta aasta ettevõtluse edendaja 2023 tiitli laureaat, Tehnopoli lõimunud tervisevõrgustik Connected Health Cluster!