EIT Food kiirendi võtab vastu uusi ettevõtteid

Kiirendi pakub erinevates arengujärkudes innovaatilistele ettevõtetele rahastust, mentorlust, võrgistiku kontakte ning kohandatud tuge ettevõtte arenemisel. 

Vähem kui 4% kõigist ELi alustavatest ettevõtetest teevad uuendusi põllumajandus- ja toiduainesektoris. See arv peab radikaalselt muutuma, kui tahame toita järgmise kümnendi jooksul kasvavat elanikkonda. Kogu tööstusharu hõlmav koostööle ja innovatsioonile fokuseeritud lähenemine on hädavajalik.

EIT Food on EL määratud organisatsioonina ainulaadsel positsioonil, et viia alustavad ettevõtjad kokku teiste, Euroopa juhtivate põllumajandus- ja toiduainetööstuse ettevõtete, ülikoolide ja teadusorganisatsioonidega. Idufirmad vajavad rahastamist ja koostööd, et mastaapsemaks muutuda, suuremad ettevõtted jällegi paindlikkust ja innovatsiooni, et püsida ajakohastena, investorid vajavad ülemaailmse mõju loomiseks suure tulupotentsiaaliga ettevõtteid ja meeskondi.

EIT Food ehitab üles võimsa ökosüsteemi, et võimaldada koolitusprogramme, maailmatasemel võrgustike loomist, suure mõjuga pilootprojekte ja kogukonda, kes toetab ettevõtjaid nende teekonna kõikides etappides.

 

EIT Food Seedbed Inkubaator  on kuuekuuline programm ettevõtlikele teadus- ja insenerimeeskondadele. Programm pakub omakapitalivaba rahastamist ja kohandatud tuge, et lahendada ainulaadseid väljakutseid, mis on seotud katsetuslikult kinnitatud teadusuuenduste muutmiseks toidusüsteemi muutvaks äriks.

Info programmi kohta

 

 

 

EIT Food Accelerator Network on neljakuuline programm, mis pakub omakapitalivabu toetusi ja investeeringuid pilootvalmis idufirmadele. Programm on kohandatud põllumajanduse ja toidutööstuse alustavatele ettevõtetele, kellel on kinnitatud toote prototüüp ja kes soovivad laiendada oma seemne- või A-seeria investeerimisringi.

Info programmi kohta

 

 

 

EIT Food RisingFoodStars on kolmeaastane programm, mis pakub laiendustuge ja võrgustumistuge suure mõjuga põllumajandus- ja toiduainetööstuse ettevõtetega, kes juba teenivad järjepidevat tulu ja on koduturul juba edukad.

Info programmi kohta 

 

 

 

Korraga saab osaleda ühes programmis. Kandideerimine toimub ühtse vormi alusel. 

Tähtaeg: 28.02.2022

Teadusagentuuri korraldatav EIT KICide infopäev, kus oli lühidalt juttu ka EIT Food taotlusvoorudest, toimus 25.01.2022. Järele vaatamise võimalus ja materjalid on leitavad siit.

Liitu EIT Food kogukonnaga, et olla kursis kõigi viimaste idufirmade koolitusprogrammide ja aastaringselt toimuvate sündmustega.