Toidulisandite ja meditsiiniseadmete infopäev

Neljapäeval, 18. mail 2017 algusega kell 11:00 toimub Tartu Biotehnoloogia Pargi III korruse seminariruumis Toidulisandite ja meditsiiniseadmete infopäev, mis on suunatud eluteaduste, meditsiini, farmaatsia, kosmeetika ja meditsiiniseadmete valdkonna ettevõtetele ja nende töötajatele, teadus-arendusasutuste töötajatele, valdkonnaga seotud avaliku sektori esindajatele, üliõpilastele jt. huvilistele. Seminari korraldab Tartu Biotehnoloogia Park koostöös Ravimiameti, Terviseameti ja Veterinaar- ja Toiduametiga.

Seminari kava:

11.00 – 12.00 „Toodete määratlemisest Ravimiametis“, Ravimiamet, Evelin Saar

Ettekanne annab ülevaate sellest, kuidas toimub määratlemise protseduur, millised on määratlemise põhimõtted ning mis alustel otsustatakse, kas toode on ravim või mitte. Samuti saab teada, mismoodi teevad erinevad ametid määratluse alal koostööd. Teemat illustreerivad ka mitmed reaalsed näited.

12.00 – 12.30 Lõuna

12.30 – 14.30 „Meditsiiniseadme seadusest tulenevad nõuded alustavale tootjale“. Terviseamet, Kadri Tõnnisson

Meditsiiniseadme definitsiooni alla kuuluvad väga erinevad tooted alustades silmatilkadest kuni tarkvarani. Ettekanne annab ülevaate, kuidas määrata, kas toote puhul on tegemist meditsiiniseadmega ning millisesse riskiklassi see kuulub. Antakse ülevaade meditsiiniseadme tootmise dokumenteerimisest ning vaadeldakse, kuidas registreerida uut meditsiiniseadet Euroopa Liidu turule.

14.30 – 15.30 „Toidulisandid“, Veterinaar- ja Toiduamet, Airika Salumets

Ettekande märksõnad: toidulisandi definitsioon ja piiripealsed tooted, toidulisandite teavitamine ja toidulisanditele kohalduvad nõuded.

15:30 – 16.00 Küsimused ja vastused, seminari lõpetamine

Infopäevast osavõtmiseks palume huvilistel registreeruda hiljemalt 15. maiks 2017 e-posti aadressil . Kindlasti soovitame kirja panna ja edastada erinevaid küsimusi teid huvitavatel teemadel, mis võimaldaks esinejatel koolituseks paremini valmistuda ning pakkuda osalejatele just seda, mida oodatakse.

Kuna ruumis suurusest tulenevalt on kohtade arv piiratud, siis palume registreeruda aegsasti! Võimalusel palume antud seminari kohta infot levitada ka potentsiaalsete huviliste seas.

infopäev_ravimiamet