Teadlaste Öö Festivali sündmused Tartu Biotehnoloogia Pargis

Teadlaste öö festival on vallutanud ka Tartu Biotehnoloogia Pargi! Kolme tunni vältel toimuvad huvitavad loengud, praktilised tegevused ja laboratoorsed katsed. Tule ja osale!

Korraldajad: Tartu Biotehnoloogia Park ja Tervisetehnoloogiate Arenduskeskus

Toimumiskoht: Tartu Biotehnoloogia Park, Tiigi 61b

Aeg: 30. september kell 18:00-22:00

Mis toimub?

Salalaborid. Geenitestiga tulevikku vaatamisest supermürkideni.

Räägime testide abil tuleviku hindamisest ning neistki millega saab täna enda tervisest ülevaate. Huvilised saavad piiluda elu teket rakumaailmas, pipeteerida koos Rändava Bioklassiga, ning saavad vastuse küsimusele kas supermürkide arendamisel vastumürki ka vaja läheb.
KAVA

Loengud

18:00 – 18:30          Miks eelistada mahetoitu tavatoidule? Elen Peetsmann (Eesti Maaülikool). Lisaks loengule pakutakse osalejatele maitsmiseks mahetoitu.

18:45 – 19:15          Mida kõike me vajame, et elada võimalikult tervelt? Dr. Anneli-Raave-Sepp (SYNLAB Eesti). Loeng pildi- ja videomaterjaliga: Kirjeldatakse inimesele oluliste vitamiinide ja mineraalainete rolli organismi tõrgeteta toimimiseks. Kas ja kuidas saame hinnata ühe või teise olulise aine seisu organismis? Mida toob kaasa erinevate mineraalide defitsiit?

19:30 – 20:00          Geenitestiga tulevikku. Mis määrab naiste viljakuse ja kuidas geneetika abil hinnata viljatusriski. Triin Laisk-Podar (Tervisetehnoloogiate Arenduskeskus). Loeng pildi- ja videomaterjaliga.

20:15 – 20:45          Kas supermürkide arendamisel vastumürki ka vaja läheb? Olga Tchubrik (TBD-BioDiscovery) Loeng pildi- ja videomaterjaliga:

Töötoad

18:00 – 21:00          Tartu Ülikooli Rändav Bioklass. Bioklass on esindatud kogu varustusega ja head nõuandjad lubavad igas vanuses huvilistel laboris kätt proovida DNA ehk pärilikkuseaine uurimisel. Toimub väikene võistlus

18:00 – 20:00          Töötuba lastele, viljakas plastiliin. Merli Saare (Tervisetehnoloogiate Arenduskeskus). Teeme ise kodustest vahenditest plastiliini ja voolime munarakke ja spermatosoide.

18.00 – 19:00           Hoiame häid suhteid meie lähimate naabritega – mikroobidega! Prof.Reet Mändar (Tervisetehnoloogiate Arenduskeskus, Tartu Ülikool). Kes ja miks elavad meie kehas? Praktilist mikrobioloogiat silmale ja käele, abiks mikroskoop, petri tass ja probiootilised bakterid.

19:00 – 20:00          Piilume, kuidas tekib elu. Elina Mark (Eesti Maaülikool) Vaatame, kuidas käib katseklaasivasikate tegemine, millised näevad välja veise munarakud ja embrüod. Samuti tutvustatakse katseklaasiviljastamise protsessi. Huvilised saavad ka ise kätt proovida.

Oodatud on nii suured kui väikesed teadushuvilised!
Huvilistel palume registreeruda siin
Rohkem infot Teadlaste Öö sündmustest leiab siit.
 teadlsteoo