Regeneratiivmeditsiini uued arengud

Rahvusvaheline rakuravi ja koetehnoloogia konverents: „Regeneratiivmeditsiini uued arengud“

8.-9. juunil 2016 Tallinnas

Regeneratiivne meditsiin kasutab juba mitmetuhande aasta tagust teadmist inimese võimet ennast parandada ja terveks saada. Mis on üldse juba täna ja tulevikus võimalik? Mida me täna juba teame ja oskame ja kuhu suunas liigub teadus ja meditsiin tulevikus? Kas peaks ja kuidas sellist valdkonda peaksid reguleerima seadused? Mis on tänapäeva teadmise juures võimalik ja mis on võltsing?

2016. aasta juunis avame regeneratiivse meditsiini kaardid uute arengute osas ning otsime vastuseid küsimustele – kui mitmed Euroopa ja Ameerika Ühendriikide meditsiiniasutused rakendavad regeneratiivse meditsiini meetodeid ning milliseid neist? Mida juba täna tulevikumeditsiini valdkonnas tehakse ning millised on ootused järgmisteks aastateks?

Konverentsi korraldab Eesti Regeneratiivse Meditsiini Selts. Üles astuvad teaduse, meditsiini, regulaatorite ja taustajõudude eksperdid ja oma ala professionaalid nii Eestist kui välismaalt.

Regeneratiivne meditsiin, mis laias laastus jaguneb rakuraviks ja koetehnoloogiaks, võib olla olulisem, kui seda on tänaseks väga jõuliselt teemana üleval olnud personaalne meditsiin geenitehnoloogia tähenduses. Regeneratiivne meditsiin, eriti selle haru autoloogne rakuravi, on kõige personaalsem meditsiin, mida me ette saame kujutada. Autoloogne siinkohal tähendab samalt inimeselt samale inimesele tehtavat rakuravi.

Kellele on selline kokkusaamine suunatud? Kõigile neljale osapoolele, kes soovivad olla edukad ja edumeelsed.

Arstid. Mis on üldse võimalik? Tegemist ei ole järjekordse tehnoloogiaga, mida tööstus pakub, vaid täiesti uue lähenemisega sellele, kuidas võiks inimest ravida. Kelle poole pööruda oma uuendusliku ideega, kust leida finantseerimisallikaid? Kas kõik meie head ideed on ravimiameti poolt nii reguleritud, et pole isegi mitte mõtet mõelda uuenduslike heade ideede rakendamisele?

Teadlased. Selleks, et aru saada, millised on kliinilised probleemid, kust saada sisendit oma igapäevastele teaduslahendustele. Millised regulatsioonid aitavad ja milline regulatsioon võib osutuda takistuseks? Kust leida finantseerimisallikaid? Keda huvitab meie teadustegevus?

 Regulaator. Siinkohal peame silmas erinevate riikide ministeeriume ja ravimiameteid. Mis asi see regeneratiivne meditsiin ikkagi on? Regeneratiivne meditsiin, mis kasutab juba mitmetuhande aasta tagust teadmist inimese võimest ennast parandada ja terveks saada? Kas seda peaks kuidagi reguleerima? Kuidas sellist probleemi reguleerida?

 Taustajõud. Mis on biotehnoloogias „mull“? Kuidas saab IT teadmisi kasutada patsientide huvide kaitseks?

Registreerumiseks on oluline täita osalusankeet: http://goo.gl/forms/aSI3gMmnG0

Registreerimise tingimused:

30. aprillini 2016 on hind 159 eurot (tudengitele, residentidele 119 eurot); 7. juunini 2016 on hind 199 eurot (tudengitele, residentidele 149 eurot); Kohapeal on konverentsi täishind 259 eurot.

Hind sisaldab konverentsil osalemist, kahe päeva materjale, lõunasööki ja kohvipause.

 Konverents toimub Nordic Hotel Forum konverentsikeskuses Tallinnas (Viru väljak 3, telefon 622 2900).

Tutvu programmi ja esinejatega konverentsi kodulehel- www.regmedconference.com.

Facebookis event https://www.facebook.com/events/1766600940228306/

 

Kontakt: Helina Jõhvik

Eesti Regeneratiivse Meditsiini Selts