Mentorklubi õhtu Jakob Saksaga

Teisipäeval, 24. mail 2016 algusega kell 16.30 toimus Tartu Biotehnoloogia Pargi III korruse seminariruumis järjekordne mentorklubi õhtu, mis oli suunatud eluteaduste valdkonna ettevõtetele ja nende töötajatele, teadus-arendusasutuste töötajatele, valdkonnaga seotud üliõpilastele jt. huvilistele.

Sel korral astus üles ettevõtja, eksportöör ja koolitaja Jakob Saks.

photo

Jakob Saks on ettevõtja ja eksportöör, kes on olnud üle 18 aasta seotud rahvusvahelise äriga. Peale magistrikraadi omandamist Copenhagen Business Schoolis suundus ta ennast täiendama Venezuelasse. Naastes tagasi Euroopasse, hoolitses Jakob Baltika jaekettide ekspordisuunalise laienemise ja innovaatilisuse eest. 2003. aastast Hispaanias töötades juhtis ta DRV-Phytolab Groupi eksporti ligi 80 riiki. Viimased 10 aastat tegutseb ta ettevõtjana ja aktiivselt ekspordiga. Jakob on käivitanud Eestis mitmeid ettevõtteid, sh innovaatiliste motospordi toodetega tegeleva Rabaconda OÜ, kaatreid eksportiv Larsen Boat Yard, ning on tegev ka restoraniäris. Hetkel on ta innovatsiooni toomas hambaravi maailma, kus käivitab hambaarstide ja hambalaborite vahelist globaalset turuplatsi Dentilink.

Kuidas ekspordi juhist ja koolitajast endast ettevõtja sai ja paljust muust põnevast sai kuulda lähemalt mentorklubis!

Mentorklubi aruteluring kestis kuni kella 19:00-ni. Seejärel oli kohale tulnud ettevõtjatel ja huvilistel võimalus klubilises vormis väikese suupiste ja joogi saatel omavahel suhelda, kontakte ja kogemusi vahetada seni kuni juttu jätkub.