EIT Health

Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituut (EIT) on Euroopa Liidu asutus, mille Euroopa Liit asutas 2008. aastal, et tõhustada Euroopa innovatsioonisuutlikkust. Instituut on Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogrammi Horizon 2020 lahutamatu osa. Instituut on Euroopa Liidu ainulaadne algatus, mis soodustab innovatsiooni kogu Euroopas, lõimides ettevõtlust, haridust ja teadust, et leida lahendusi kiireloomulistele ülemaailmsetele probleemidele.

Toetatakse dünaamiliste pikaajaliste üleeuroopaliste partnerluste arendamist juhtivate ettevõtete, teaduslaborite ja -ettevõtete seas. Neid partnerlusi nimetatakse innovaatikakogukondadeks ja igaüks neist tegeleb lahenduste otsimisega konkreetsele ülemaailmsele probleemile, alates kliimamuutustest ja kestlikust energiast kuni tervislike eluviiside ja toiduni.

EIT Health on üks EIT innovaatikakogukondadest ja ühtlasi parimate tervishoiuvaldkonna asutuste võrgustik Euroopas, mis toetab kõige paljutõotavamate iduettevõtete ja ärikontseptsioonide arendamist. Selle käigus kujundatakse ka ümber, kuidas paljusid vananemisest tingitud haigusi käsitletakse. 2019. aastal toetas EIT Health rohkem kui 50 mõõduka- ja tagasihoidliku uuendusvõimega piirkondadest pärit paljutõotavat iduettevõtet ja meeskonda ning pakkus neile võimalusi mentorlusele, koolitustele ja rahastusele, aga ka ligipääsu juhtivate tervishoiuvaldkonna tegijate ja innovaatorite tohutule võrgustikule.

Tartu Biotehnoloogia Park on EIT Healthi keskus Eestis

EIT Healthi keskusena on meie eesmärk kohalike tervishoiualaste uuenduste potentsiaali avaldumist kiirendada ning aidata headel ideedel muutuda töötavateks lahendusteks ja elujõulisteks ettevõteteks. Koostöö on teadus- ja arendustegevuses peamine ning oleme oma piirkonnas äritegevuse ja akadeemiliste ringkondade ühendamiseks ideaalsel positsioonil. Oleme uhkusega Eestis olulised tegijad kohalike talentide kaasamisel ja meeskondade leidmisel, kes arendavad ideid ja tehnoloogiaid, mis ühel päeval parandavad kõigi Euroopa elanike elusid.

Üleskutsed:

Hetkel on kandideerimiseks avatud järgmised programmid:

Kandideerimine L-ead Summer School programmi on avatud!

L-ead programm kutsub osalema kõiki BSc, MSc, PhD ja post-doktorantuuri tudengeid, praktiseerivaid tervisevaldkonna eksperte ja teadureid, kellel on huvi digitervishoiu, ettevõtluse, rahvatervishoiu ja tervishoiu korraldamise vastu. Programmis on võimalik arendada ja tugevdada digioskuseid, mõjutada digitervise tõõjõudu ja mõista paremini digi-ökosüsteemi toimimist.

Toimumisaeg ja -koht: 6-10 juuli, Barcelona & 13-17 juuli, 2020 Budapest

Kandideerimise tähtaeg: 24 mai, 2020

LIsainformatsioon ja kandideerimine: https://emk.semmelweis.hu/eithealth/

HelloAIRIS 2020 AI TRAINING – Kandideerimisperiood on avatud!

HelloAIRIS on veebipõhine AI koolitusprogramm, mille eesmärk on tutvustada osalejatele tehisintellekti (AI) põhiteadmisi ja väljakutseid ning luua uudishimulike ja tulevikku mõtlevate inimeste kogukond. HelloAIRIS programm sobib EIT Health RISi piirkondadest pärit tudengitele (meditsiini-, tehnika– ja äriteaduskonnad), kes on huvitatud uuenduslike lahenduste otsimisest soodsama ja juurdepääsetavama tervishoiusüsteemi jaoks.

Taotluste esitamise tähtaeg on 5. juuni 2020. Taotlusprotsessi kohta lisateabe saamiseks klõpsake SIIA.

EIT Health Bootcamps – VII OMA IDEE JÄRGMISELE TASEMELE!

EIT Health Bootcampid annavad varajase faasi idufirmadele võimaluse avastada ettevõtte turupotentsiaali ja luua ühendusi teiste ettevõtjate ja innovaatoritega Euuroopa-ülesest võrgustikust.
Leia rohkem infot programmi kohta siit: https://bit.ly/3aMdklf

Ametlikud dokumendid

Ametlikud dokumendid hetkel puuduvad

Lisainfo:

Küsimuste korral olete oodatud pöörduma meie poole aadressil biopark@biopark.ee või sven@biopark.ee